• 19 Aralık 2018, Çarşamba

cankesen

CAN CANKESEN | Genel Başkan

1970 yılında dünyaya gelen Can Cankesen, ilköğrenimini Yunus Emre ilkokulunda, ortaöğrenimini ise Atatürk ortaokulunda tamamladı. Eskişehir Demiryolu Meslek Lisesi’nde mesleki eğitimini alan Cankesen. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 1987 yılında Malatya 5. Bölge Cer Müdürlüğünde işe başladı. Fevzi Paşa, Yakacık ve İskenderun’da çalıştı. Son olarak İskenderun Vagon Bakım Onarım Atölye Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Can Cankesen Eylül 2015 3. Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinden sonra Genel Başkan olarak yeniden seçilmiştir. Evli ve 4 çocuk babası olan Cankesen İngilizce bilmektedir.


uslu

İBRAHİM USLU | Genel Başkan Vekili

1972 yılında dünyaya gelen İbrahim Uslu ilk ve orta öğretimini Gülnar İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Halkal İlişkiler Bölümünü, 2010 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında TCDD Genel Müdürlüğü Payas'da göreve başlayan Uslu halen TCDD Genel Müdürlüğü Trafik Dairesinde Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Payasda çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev almıştır. 14 yıl Payas'da çalıştıktan sonra 2011 yılında Ankara TCDD Genel Müdürlüğüne atanan İbrahim Uslu Ulaştırma Memur-Senin çeşitli birimlerinde görev alarak çalışmalarını sürdürdü Eylül 2015 yılında yapılan 3. Olağanüstü Genel Kurulda Genel Başkan yardımcısı ( Genel Başkan Vekili ) olarak görevine başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan İbrahim Uslu İngilizce ve Arapça bilmektedir.


f9

MEHMET YILDIRIM | Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim))

1972 yılında dünyaya gelen Mehmet YILDIRIM Yozgat Şefaatli’lidir. İlk ve ortaöğrenimini Şefaatli’de tamamlayan YILDIRIM, lise öğrenimini Ankara’da Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Ön Lisans Programını tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans bölümünü tamamlamıştır. 1999 yılında TCDD 2. Bölge Müdürlüğü’nde Koruma Güvenlik Görevlisi olarak memuriyete başlayan YILDIRIM, halen TCDD İnsan Kaynakları Dairesi’nde Şube Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Demiryolu Güvenlikçiler Derneği (DEGÜVDER) Genel Başkanlığı yapan YILDIRIM, çeşitli dernek ve vakıflarda sivil toplum faaliyetlerini sürdürmektedir. Sendikal görevine TCDD Genel Müdürlüğü’nde Daire temsilcisi olarak başlayan YILDIRIM; Ankara 2 nolu Şube kurucu başkan yardımcılığı, Ankara 3 nolu Şube kurucu başkan yardımcılığı ve Ankara 3 nolu Şube Başkanlığı görevlerini yürüttükten sonra, Genel Merkez yönetimine, eğitim ve sosyal işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak girmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan YILDIRIM İngilizce ve Arapça İngilizce bilmektedir.MURAT OLGUN| Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

 


caliskan_1

KENAN ÇALIŞKAN | Genel Başkan Yardımcısı (Toplu Sözleşme ve Mevzuat)

Kenan ÇALIŞKAN 1981 yılında İskenderun’da doğmuştur. İlkokulu Mithat Paşa İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi de İskenderun Demirçelik Anadolu Lisesinde tamamlayan Çalışkan, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. 2014-2017 yılları arasında TODAİE’de Kamu Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Doktora programına 2017 yılında başlamış ve halen devam etmektedir. 2007 yılında TCDD Genel Müdürlüğü’nde göreve başlayan Çalışkan, Satın alma Dairesi İhale Komisyonu Şubesi, Bilgi Teknolojileri Dairesi Kurumsal Kaynak Yönetimi (KKY) Projesi, İnsan Kaynakları Dairesi İş Sağlığı Güvenliği Şubesinde görev yapmış ve halen Kapasite Yönetim Dairesinde Endüstri Mühendisi olarak görevine devam etmektedir. TCDD Genel Müdürlüğünde Emniyet Yönetim Sistemi Merkez Komite üyeliği yapmış olup; İş Sağlığı Güvenliği Kurul üyeliği, TCDD Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve Lojman Komisyonu üyeliği görevlerine devam etmektedir. Sendikacılığa 2011 yılında İşyeri temsilcisi olarak başlayan Çalışkan, Ulaştırma Memur-Sen Ankara 2 nolu Şube kurucu Mali Sekreterliği, Ankara 3 nolu Şube kurucu Başkanlığı, Genç Memur-Sen Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Birlik Vakfı Gençlik Komisyonu Gençbirlik Ankara yönetim kurulu üyeliğini 2012-2018 yılları arasında yürütmüş olup halen yürütmeye devam etmektedir. Kenan Çalışkan, Ankara 3 nolu Şube Başkanlığını yürütmekteyken, 2015 yılında yapılan Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu sonrası Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başlamıştır. 13 Ocak 2018 tarihinde yapılan Ulaştırma Memur-Sen 6. Olağan Genel Kuruluyla yeniden seçilmiş olup, Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Çalışkan İngilizce bilmektedir.

ÜMİT AYDIN| Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

1969 yılında dünyaya gelen Ümit Aydın ilk, orta ve lise öğrenimini Siirt'in Baykan ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniverstesi İktisat Fakültesinde mezun olan Aydın 1996 yılında TCDD Batman Gar Müdürlüğünde Hareket Memuru olarak çalışma hayatına başladı. 1998 yılında Diyarbakır Gar Müdürlüğünde memuriyet hayatına devam eden Aydın, 2015 yılında Trafik Kontrolörü olarak atanmış halen Diyarbakır TMİ Merkezinde görevini sürdürmektedir. Ulaştırma Memer-Sen Diyarbakır İl yönetiminde başkan yardımcılığı yapmış 2012-2015 yılları arasında Ulaştırma Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilciliği görevini sürdürmüştür. Ümit Aydın Eylül 2015 3. Olağanüstü Genel Kurul seçimleri sonrası Genel Başkan Yardımcısı ( Basın ve İletişim) sorumlusu olarak görevine başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Ümit Aydın İngilizce bilmektedir.


tamer

TÜMER GÜMÜŞ| Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

1982 yılında Çorum da dünyaya gelen Tümer Gümüş ilk ve orta öğretimini Ankara’da tamladıktan sonra 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında DSİ Genel Müdürlüğü APK Dairesinde Mühendis olarak görev aldı. 2007 yılında DHMİ Genel Müdürlüğünde Hava Trafik Kontrolörü olarak göreve başlamış olup halen bu görevde DHMİ Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaktadır. Eylül 2015 yılında yapılan 3. Olağanüstü Genel Kurulda Genel Başkan yardımcısı (Sosyal İşler) sorumlusu olarak Ulaştırma Memur-Sen’de görevine başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan Tümer Gümüş İngilizce bilmektedir.