• +90(312) 229 04 31
  • [javascript protected email address]

YÖNETİM KURULU

GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

caliskan_1

KENAN ÇALIŞKAN
Genel Başkan

Kenan Çalışkan 1981 yılında İskenderun’da doğdu. Aslen Malatyalı olan Çalışkan, Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. 2014-2017 yılları arasında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE)’de Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2017 yılında başladığı Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Doktora programına Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde halen devam etmektedir.

2007 yılında TCDD Genel Müdürlüğü'nde göreve başlayan Çalışkan, Satın alma Dairesi İhale Komisyonu Şubesi, Bilgi Teknolojileri Dairesi Kurumsal Kaynak Yönetimi (KKY) Projesi, İş Sağlığı Güvenliği Şubesi ve Kapasite Yönetim Dairesinde Endüstri Mühendisi olarak görev yapmıştır. Ayrıca; Çalışkan, Emniyet Yönetim Sistemi Merkez Komite üyeliği, TCDD İş Sağlığı Güvenliği Kurul üyeliği, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve Lojman Komisyonu üyeliği görevlerini yürütmüştür.

Sendikacılığa 2011 yılında Ulaştırma Memur-Sen’de İşyeri temsilcisi olarak başlayan Çalışkan, Ankara 2 No’lu Şube kurucu Mali Sekreterliği, Ankara 3 No’lu Şube kurucu Başkanlığı, Genç Memur-Sen Kurucu Genel Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Birlik Vakfı Gençlik Komisyonu (Gençbirlik) Yönetim Kurulu üyeliğini 2012-2019 yılları arasında yürütmüştür.

Kenan Çalışkan, Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevine devam ederken, 2015 yılında yapılan Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu sonrası Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Aynı göreve, 13 Ocak 2018 tarihinde yapılan Ulaştırma Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda tekrar seçilerek, Toplu Sözleşme ve Mevzuattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır.

Kenan Çalışkan, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanlığına Seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Çalışkan, İngilizce bilmektedir.


caliskan_1

Mehmet YILDIRIM
Genel Sekreter

1972 Yılında dünyaya gelen Mehmet Yıldırım, Yozgat Şefaatli’lidir. İlk ve orta öğretimini Şefaatli’de tamamlayan Yıldırım, Lise öğrenimini Ankara’da Tevfik İleri İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programını tamamladıktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimini tamamlamıştır.

1999 yılında TCDD 2. Bölge Müdürlüğü’nde Koruma Güvenlik Görevlisi olarak memuriyete başlayan Yıldırım, halen TCDD İnsan Kaynakları Dairesinde Şube Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Demiryolu Güvenlikçiler Derneği (DEGÜVDER) Genel Başkanlığı yapan Yıldırım, çeşitli dernek ve vakıflarda sivil toplum faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sendika görevine TCDD Genel Müdürlüğü'nde Daire Temsilcisi olarak başlayan Yıldırım, Ankara 2 No’lu Şube kurucu Başkan Yardımcılığı, Ankara 3 No’lu şube kurucu Başkan Yardımcılığı ve Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevlerini ifa ettikten sonra, Genel Merkez Yönetimine seçilerek, Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştur. Yıldırım, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Genel Sekreterliğine seçilmiştir. Evli ve 3 Çocuk Babası olan Mehmet Yıldırım, İngilizce ve Arapça bilmektedir.


caliskan_1

Ümit AYDIN
Genel Başkan Yardımcısı
(Teşkilatlanma)

1969 yılında dünyaya gelen Ümit Aydın, İlk Orta ve Lise öğrenimini Siirt’in Baykan ilçesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde mezun olan Aydın, 1996 yılında TCDD Batman Gar Müdürlüğünde Hareket Memuru olarak çalışma hayatına başladı.

1996 yılında Diyarbakır Gar Müdürlüğünde memuriyet hayatına devam eden Aydın, 2015 yılında Trafik Kontrolörü olarak atanmış, halen Diyarbakır TMİ Merkezinde görevini sürdürmektedir. Aydın, Ulaştırma Memur-Sen Diyarbakır İl yönetiminde Başkan Yardımcılığı yapmış, 2012-2015 yılları arasında Ulaştırma Memur-Sen Diyarbakır İl Temsilciliği görevini sürdürmüştür. Aydın 2015 yılında yapılan Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulu seçimleri sonrası, Basın ve İletişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine başlamıştır.

Ümit Aydın, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan Ulaştırma Memur-Sen 4. Olağanüstü Genel Kurulunda ise Teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan Ümit Aydın, İngilizce bilmektedir.


atillademirtunc_2

Atilla DEMİRTUNÇ
Genel Başkan Yardımcısı
(Mali İşler)

1977 yılında Yozgat Sorgun'da doğmuştur Ulus Endüstri Meslek Lisesi Elektrik bölümünü bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında TCDD 3. Bölge Müdürlüğünde Koruma ve güvenlik Görevlisi olarak iş hayatına başlayan Demirtunç, halen TCDD Strateji Daire Başkanlığında görev yapmaktadır.

Demirtunç, Demiryolu Güvenlikçiler Derneğinde de Başkan Yardımcısı olarak görev almıştır. Demirtunç, Ulaştırma Memur-Sen’de Genel Müdürlük Baş temsilciliği, Ankara 3 No’lu Şube kurucu Başkan Yardımcılığı ve Ankara 3 No’lu Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Atilla Demirtunç, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan Ulaştırma Memur-Sen 4.

Olağanüstü Genel Kurulunda ise Mali İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Demirtunç, Evli ve 2 çocuk babasıdır.


caliskan_1

İbrahim USLU
Genel Başkan Yardımcısı
(Basın ve İletişim)

1972 Mersin/Gülnar’da Dünyaya gelen İbrahim Uslu, İlk ve Orta öğretimini Gülnar İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünden, 2010 yılında ise Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1998 yılında TCDD Genel Müdürlüğü Payas’ta göreve başlayan Uslu, 2003 yılında Ulaştırma Memur-Sen Payas ilçe temsilciliği yaptı. 2004-2008 yılları arasında sivil toplum faaliyetlerinde aktif olarak görev aldı. 2008-2009 yılları arasında Adana Şube Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

2011 Şubat ayında yapılan olağan Genel Kurul ile Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi. Ayrıca Ulaştırma Memur-Sen Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi. 2012 yılında Repartitör olarak görev yaptı. Aynı yıl içerisinde Trafik ve İstasyon Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Van Gölü Feribot İşletme Müdür Yardımcısı olarak atandı.

2011-2019 yılları arasında TCDD Genel Müdürlüğünde Nakil Atama işleri ve KİK Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerinde bulundu. 2014 Ocak Olağan Genel Kuruluyla Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı olarak seçildi. İbrahim Uslu, 2015-2019 yılları arasında Memur-Sen Konfederasyonu Üst Kurul Delegeliği görevinde bulundu.

2015 Yılında olağanüstü Genel Kurulu ile Genel Başkan Vekili olarak seçildi. İki dönem bu görevi sürdürdükten sonra, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulunda Ulaştırma Memur-Sen Basın ve İletişimden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. Uslu, 2011-2019 yılları arasında 3 Olağan ve 2 Olağanüstü Genel Kurulda Genel Merkez Yönetimlerinde görev aldı.

İbrahim Uslu, ayrıca STK çalışmalarına fiilen katılmakta, Türk Kızılay’ı üyeliği, İHH, Önder ve AGD üyelikleri bulunmaktadır.

İbrahim Uslu, evli ve Beyza Nur, Hatice Nur, Yusuf Eymen isimli 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

caliskan_1

Murat OLGUN
Genel Başkan Yardımcısı
(Hukuk ve Toplu Sözleşme)

1976 Yılında Ankara'da doğdu. Ankara Gazi Lisesi mezunu olup, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezun oldu. 2001 yılında DHMİ Genel Müdürlüğü Dalaman Havalimanı Başmüdürlüğü emrinde Memuriyete başladı, 2005 yılında DHMİ Genel Müdürlüğünde Memur, 2011 yılında Şef pozisyonunda görev yaptı.

2017 yılından itibaren ise Şube Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Murat Olgun, 2012 yılında Ankara 2 No’lu Şube’de kurucu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı yaptı. 2014 yılından itibaren ise Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı olarak göreve devam etti.

Olgun, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Hukuk ve Toplu Sözleşmelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi.

Murat Olgun, evli ve 2 çocuk babasıdır.


caliskan_1

Tümer GÜMÜŞ
Genel Başkan Yardımcısı
(Eğitim ve Sosyal İşler)

1982 yılında Çorum’un Mecitözü İlçesinde doğan Tümer Gümüş, ilk ve orta öğrenimini Ankara Keçiören’de tamamladıktan sonra 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

2005 yılında askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Ekim 2005’te DSİ Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi’nde mühendis olarak çalışmaya başladı. 2007 yılı Ocak ayında DHMİ Genel Müdürlüğü’nün açtığı sınavda başarılı olarak Antalya Havalimanı’nda Hava Trafik Kontrolörü olarak göreve başladı. 2012 yılının Ocak ayında Ankara’ya tayin olarak Ankara Yol Kontrol Merkezi’nde Saha ve Yaklaşma Trafik Kontrolörü olarak görevine devam etti. 2017 yılı Ağustos ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Seyrüsefer Dairesinde geçici görevli olarak çalışmaya başladı. 2018 yılında Eurocontrol tarafından Lüksemburg’da verilen eğitimin sonunda gerçekleştirilen sınav sonucunda Teknik Denetçi unvanını hak ederek halen, Hava Trafik Yönetimi Teknik Denetçisi olarak görevini sürdürmektedir.

Tümer Gümüş, ICAO bünyesinde bulunan çeşitli panellerde gözlemci üye sıfatıyla ülkemizi temsil etmektedir. Tümer Gümüş, Eylül 2015 yılında yapılan Ulaştırma Memur-Sen 3. Olağanüstü Genel Kurulunda Sosyal İşlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı olarak göreve başlamıştır.

Gümüş, 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan 4. Olağanüstü Genel Kurulda ise Ulaştırma Memur-Sen Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçilmiştir. Evli ve 2 çocuk babası olan Tümer Gümüş, iyi derecede İngilizce bilmekledir.